Bosna a Hercegovina / Katastrofy: Pomoc v nouzi pro ohrožené ženy

Na zničující povodně na severovýchodu Bosny a Hercegoviny v polovině května 2014 reagovala CARE finanční podporou obnovy ženského azylového domu, kde se ohrožené ženy mohou po utrpěném traumatu opět postavit na nohy. Povodně si vyžádaly obrovské škody, v regionu se jednalo o nejhorší katastrofu za posledních 120 let. CARE se následně zavázala pomoci nejohroženějším skupinám obyvatelstva, které tragické události zasáhly nejhůře.

V Bosně a Hercegovině muselo své domovy opustit přes 40 000 lidí. Mezi poškozenými domy byl i ženský azylový dům, který ženám nabízel útočiště před nejrůznějšími formami násilí: každý rok zde ochranu nalezlo kolem 35 žen a jejich dětí. CARE chtěla ženám a dětem umožnit návrat do ženského domova, a proto ženám poskytla nejdůležitější čisticí a dezinfekční prostředky, které byly nezbytné k tomu, aby se budova mohla stát znovu obyvatelnou. V rámci projektu byly také opraveny poškozené podlahy azylového domu a skleníku, aby si obyvatelky po opětovném nastěhování do domova mohly pěstovat zeleninu. CARE rovněž dodala nejdůležitější vybavení do domácnosti, osivo, náčiní určené pro práci ve skleníku a hygienické potřeby. 

Díky tomuto projektu obnovila organizace CARE přístřeší obzvláště ohroženým ženám a zajistila útočiště ženám a dětem, které vyhledají pomoc azylového domu i v budoucnu. Z rozpočtu byly uhrazeny nejnutnější opravy a životně důležité předměty, které byly během záplav zničeny nebo znehodnoceny.

Doba trvání projektu: 01.11.2014 – 31.10.2015

Zpátky k přehledu