Nepál: Posílení postavení žen v Churia – cesta k transformaci (SAKCHAM)

CARE posiluje postavení žen v Nepálu
CARE podporuje asi 20 000 převážně osamělých žen v okresech Chitwan, Makwanpur, Sarlahi a Mahottari (oblast Churia). Mnoho z těchto žen bylo upuštěno, týráno nebo ovdovělo. Kulturní, politické a sociální bariéry brání zejména ženám z etnických menšin a etnických nižších kast v přístupu k samostatnosti nebo přírodním zdrojům. I když je kastovní systém oficiálně zakázán, ještě se praktikuje ve společnosti. CARE nyní pomáhá ženám k překonání těchto překážek cestou „posílení postavení žen“, a naléhavě žádá uskutečnění rezoluce OSN č. 1325 s tím, aby ženy a dívky byly silněji zapojeny do mírového procesu.

CARE zřizuje kontaktní místa (útočiště)
Ženy trpěly násilím především v době probíhajícího konfliktu. Proto CARE zřídila lékařská i psychologická centra. Ženy si mohou vyměňovat své zkušenosti ve skupinkách. Vzdělávací kampaně si vybírají jako ústřední téma násilí na ženách; používají brožurky a elektronická média.

Školení a osvěta
CARE pořádá speciální školení (unities – zasedání), kde školí vybrané účastníky o právech žen a o možnostech, jak ovlivňovat základní politické podmínky. Muži jsou stále více zahrnováni do těchto činností a pomáhají pak umožnit ženám účast v rozhodovacích procesech. CARE podporuje vznik místních družstev. Kromě toho organizuje informační školení o připravenosti na katastrofy a jak rychle reagovat při povodních a sesuvech půdy.

 

Trvání projektu: 1.1.2007 – 31.12.2009

 

Zpátky k přehledu