O NÁS

CARE ČESKÁ REPUBLIKA z.s.

Kdo jsme: CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních organizací zaměřených na odstraňování chudoby. Všude po světě vytrvale usilujeme o zabezpečení lidské důstojnosti.

Naše mise: CARE po celém světě zachraňuje životy, odstraňuje chudobu a upevňuje sociální spravedlnost.

Naše vize: Usilujeme o svět plný naděje, tolerance a sociální spravedlnosti, ve kterém bude překonána chudoba a lidé budou moci žít důstojně a v bezpečí.

Naše zaměření: Soustředíme se na ženy a dívky, protože víme, že chudobu nelze překonat, nebudou-li mít všichni lidé stejná práva a příležitosti.

Ředitel české CARE Jan Koubek Kejzlar a projektová manažerka Kateřina Struhová s kolegy z CARE Uganda

Založení české pobočky CARE

Po druhé světové válce bylo tehdejší Československo v troskách, mnoho lidí kvůli nedostatku zásobování hladovělo. Důležitou pomoc přinesly tisíce balíků CARE, rozdělovaných po celé zemi.

Dnes – o 70 let později – je Česká republika v situaci, kdy může předávat nezbytnou pomoc dál. I proto byla v listopadu 2007 s pomocí sesterské organizace CARE Rakousko založena pobočka CARE Česká republika, která se stala součástí mezinárodní organizace CARE International.

Česká pobočka CARE v loňském roce (2017) poskytla mimo jiné finanční podporu uprchlíkům z Jižního Súdánu v Ugandě, podpořila projekt ekonomické soběstačnosti žen s hendikepem v Gruzii a podílela se na projektech mezinárodní sítě CARE v Sýrii a Etiopii.

Více informací o našich projektech a o využití finančních darů můžete najít ve výročních zprávách a publikacích.