27. březen 2019

3. ročník středoškolského festivalu Taste Asia podpoří školu v Thajsku pro děti barmských uprchlíků

Studenti gymnázia The English College in Prague pořádají 3. ročník festivalu Taste Asia. Návštěvníci akce ochutnají různé asijské speciality, dozvědí se více o asijské kultuře a společně se studenty podpoří dobrou věc. Výtěžek z festivalu putuje humanitární organizaci CARE Česká republika na podporu provozu školy v Thajsku pro děti barmských uprchlíků. Akce se koná 29. března 2019 od 15:30 do 18:00 v budově školy The English College in Prague.

„Jsme velice rádi, že můžeme ostatním dětem poskytnout možnost se vzdělávat. Myslíme si, že každý má právo na to se vzdělávat. Vzdělání dává dětem nejen šanci na lepší budoucnost, než měli jejich rodiče, ale je také cestou k úspěchu. Jsme velmi poctěni spolupracovat s takto významnou organizací a podpořit tento úžasný projekt.” říká Hana, organizátorka Taste Asia Festival 2019.

Škola v Samut Sakhon v Thajsku totiž naléhavě potřebuje dárce, který by zajistil její chod, jelikož se nyní potýká s omezeným financováním. V současnosti je navštěvovaná 127 barmskými dětmi ve věku od 4 do 15 let. Děti jsou ve škole nejenom vzdělávány a tím mají šanci na lepší budoucnost, ale také zde dostávají i pravidelně najíst a jsou v bezpečném prostředí mimo dosah pouličního zločinu a prostituce.

„Je radost vidět angažované středoškolské studenty, kteří z vlastní iniciativy přemýšlí jak prakticky pomoci trpícím lidem ve světě. Jsou dokonce připraveni vydat své vlastní kapesné druhým v nouzi. Je to velmi solidární, odpovědné a statečné. Bez mnohých dárců by CARE nemohla pomáhat, ovšem v tomto případě nás příjemně překvapil jejich věk i odhodlání. Rádi bychom s těmito mladými lidmi dále spolupracovali i například formou praxí a stáží. Moc děkujeme.“  říká Katarína Klamková, ředitelka CARE Česká republika.

Vstupenky na akci je možné zakoupit na místě nebo v předprodeji na facebookových stránkách akce.

Termín a místo konání:
29. března 2019, od 15:30 do 18:00 v budově školy The English College in Prague (Sokolovská 320, Praha 9)

Kontakt:
Za Taste Asia
Hana Le, organizátorka phuong.lethao@student.englishcollege.cz
Tien Nguyen, organizátor, email: tien.nguyenvoxuan@student.englishcollege.cz

Za CARE Česká republika
Mgr. Katarína Klamková, ředitelka katarina.klamkova@care.cz, tel.: +420 608 820 637, www.care.cz

Zpátky k přehledu