15. prosince 2017

Zabalte letos jeden vánoční balíček navíc

Ať už slavíme vánoční svátky v kterémkoli koutu světa, jedno máme všichni společné. Rádi Vánoce trávíme s rodinou, navštěvujeme přátele, odpočíváme a přemýšlíme o tom, jak svým nejbližším dát nejlépe najevo, že je máme rádi. Udělejte prosím letos radost také alespoň jedné chudé dívce ze vzdálené země a pošlete jí svůj dárek: vánoční balík pomoci.

Jasmin, Najačing a Zala žijí v nejchudších oblastech světa. Jsou vděčné za věci, které jsou pro nás samozřejmé: chvíle, kdy nemusejí pracovat, mohou si hrát s kamarádkami nebo trávit čas s rodinou. Tyhle bezstarostné chvíle jim můžete svým darem věnovat i Vy.

Najačing z Jižního Súdánu je teprve pět let, ale už zastane práci jako velká. Když maminka pracuje, stará se o ročního bratříčka Michaela a hodně času stráví také nošením pitné vody pro domácnost z daleké studny. Její rodina se statečně potýká s hladem, který zemi těžce zasáhl kvůli ozbrojenému konfliktu. Najačing má ráda vzácné chvilky, kdy si může jen hrát a kdy má maminka zase čas na ni.

1 vánoční potravinový balík CARE v hodnotě 500 Kč zajistí na měsíc základní potraviny pro jednu rodinu ohroženou hladomorem.

Jasmin (7 let) žije několik let v uprchlickém táboře Azraq v Jordánsku, kam musela utéci před válkou v Sýrii. Dnes už se dovede smát, protože se zase cítí v bezpečí. Jako každé dítě v táboře nejraději běhá s kamarádkami venku nebo si hraje v centru pro děti, které v Azraqu zřídila CARE.

1 vánoční vzdělávací balík CARE v hodnotě 900 Kč pomůže vybavit školními pomůckami, knížkami a hračkami volnočasové centrum v uprchlickém táboře.

Zala žije v Etiopii se svou rodinou, je jí 9 let a ve škole má nejraději matematiku. Jednou by chtěla být lékařkou a uzdravovat nemocné. Pomáhá také s péčí o domácnost. Rodině by se hodila ještě jedna koza, aby měli dostatek mléka a lépe se vyrovnávali s opakovanou neúrodou v důsledku zhoršujícího se sucha.

1 vánoční zemědělský balík CARE v hodnotě 1500 Kč umožní rodině v Etiopii pořídit si hospodářská zvířata (kuřata, kozu a pod.) pro dlouhodobou obživu celé domácnosti.

Váš vánoční dar v podobě základních potravin, vzdělávacích pomůcek nebo malého hospodářského zvířete dívkám v nouzi doslova změní život. Díky Vaší štědrosti letos také zažijí skutečný Štědrý den. Srdečně Vám děkujeme a přejeme Vám to nejkrásnější prožití vánočních svátků.

Zpátky k přehledu