21. října 2015

Uprchlíci v Chorvatsku trpí zimou


V chladném, vlhkém a větrném počasí bez přístřešku trpí tisíce uprchlíků v Evropě v zoufalých podmínkách.

DSC 5151Mnoho z nich je nuceno spát venku bez střechy nad hlavou a sanitárního zařízení. V Chorvatsku jsou natěsnaní v táboře Opatovac v lehkých stanech s minimálními službami a čekají na autobusy, které by je převezly dál na slovinskou hranici, které se však také začínají zneprůchodňovat.

Největší část uprchlíků přichází do Chorvatska ze Sýrie, jsou tu však také lidé z Afghánistánu, Íránu a západní Afriky. Kvůli omezením na hranicích jsou rozdělovány rodiny a v táboře v Chorvatsku je mnoho dětí bez rodičů či rodin pohřešujících své příbuzné.

DSC 5259Dle pozorování CARE jsou podmínky srovnatelné se situací ve válečných zónách a jinými strádajícími oblastmi světa, kde CARE a jiné humanitární organizace působí. Skutečnost, že k tomuto stavu dochází v Evropě, je tragická.

Jak počasí přituhuje, zvyšuje se poptávka po dekách, botách a ponožkách, protože mnoho lidí pochoduje mnoho kilomentrů v nedostatečných a mokrých botách. CARE distribuuje ženám, dětem a mužům balíky pomoci. V balících CARE je pitná voda, jídlo, hygienické potřeby pro ženy, oděvy a přikrývky.

Rodinám s malými dětmi poskytujeme pleny, hygienické ubrousky, dětská výživa a dezinfekční prostředky.

Pomáhejte spolu s námi syrským rodinám v nouzi!

 DSC 5138

DSC 5159DSC 5206DSC 5232DSC 5242

Zpátky k přehledu