27. ledna 2014

Středoafrická republika: Humanitární krize se nadále zhoršuje

 

Tisíce žen a dětí byly nuceny opustit své domovy. Foto: CARE

Krize ve Středoafrické republice se nadále zhoršuje. Desítky tisíc lidí jsou na útěku.

„Čad již dříve přijal 80.000 lidí ze Středoafrické republiky,’ říká Bonaventura Wakana, ředitelka CARE v Čadu.

‘Přidejte k tomu fakt, že v posledních dvou týdnech bylo v důsledku násilí přinuceno uprchnout ze Středoafrické republiky do Čadu 20.000 lidí, mnoho z nich jsou ženy a děti. Naše zdroje k zajištění dodávek pomoci, jak potravin či vody, již nyní déle nestačí.

 

 

 

CARE pomáhá v pěti uprchlických táborech

 

Okolnosti: Od března 2013 do Čadu ze Středoafrické republiky a jiných zemí uprchlo téměř 75.000 lidí. Celková bilance ke konci roku 2013 je 240.000 uprchlíků, kteří museli opustit své domovy.

 

Tato mladá matka a její dítě naléhavě potřebují pomoc. Foto: CARE

CARE spolupracuje s Úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ve všech pěti uprchlických táborech v Čadu.

Nyní je naléhavě potřebná zejména pitná voda, jídlo a přístřeší. Současný konflikt v Čadu uprchlickou krizi ještě zhoršuje. Počet uprchlíků se neustále zvyšuje, což znamená další tlak na sousední země.

Tisíce lidí z Čadu, kteří v minulost uprchli do Středoafrické republiky a dosud tam desetiletí žili, jsou dnes nuceni uprchnout do jejich domovské země.

‘Naléhavě potřebujeme vytvořit lepší podmínky pro nově příchozí uprchlíky a Čadské navrátilce. Pomoc a podporu vsak potřebují i ti, kteří tyto utečence přijímají v jejich vlastních domovech. ‘ říká Wakana.

 

 

Prosíme, pomozte nám pomáhat!

Zpátky k přehledu