31. července 2018

S vaší pomocí překonáme hlad

V letních měsících i nás ve střední Evropě trápí obtížné horko a sucho. Několik tisíc kilometrů na jih odsud, v Etiopii, teď sužuje nebývalé sucho miliony lidí. Z nedostatku vody tam vymírají stáda a usychá úroda na polích. Lidé na venkově tak přicházejí o jediný zdroj obživy a nemají čím nakrmit své děti. Jeneti, mladá maminka dvou dětí, říká: „Zasáhlo nás nejhorší sucho, které za svůj život pamatuji. Mám strach o své podvyživené děti. Sama také nemám dost jídla.“ Jeneti by potřebovala mléko pro děti i pro sebe, aby zesílila a mohla nejmenší dceru dále kojit.

Přes 7 milionů Etiopanů hladoví a 350 tisíc dětí je ohroženo na životě vážnou podvýživou.

CARE pomáhá ve venkovských oblastech Etiopie nejchudším lidem, aby byli soběstační a nezávislí na pomoci ostatních. Učí je, jak si poradit, když je zasáhne sucho, jak používat nové zemědělské postupů, jak zavlažovat pole při nedostatku vody a přípravě na špatné období.

S vaší pomocí bude moci Jeneti opět osít své políčko odolnějším osivem, získat ovci na mléko a také se naučí, jak se lépe připravit na sucho. Pomozte prosím hladovějícím rodinám udělat první krok, aby se o sebe dokázaly postarat samy:

  • 1 balík CARE s osivem v hodnotě 350 Kč umožní jedné domácnosti v Etiopii zasít plodiny odolné vůči suchu.
  • 1 zemědělský balík CARE v hodnotě 800 Kč přinese jedné rodině ovci a její mléko jí zajistí dlouhodobou obživu.
  • 1 vzdělávací balík CARE v hodnotě 1 500 Kč zajistí školení v zemědělských postupech, které lépe odolávají suchu, pro celou vesnici

Fotografie: Anders Nordstoga/CARE

Zpátky k přehledu