09. prosince 2015

Pomáhejte, posílejte, darujte: CARE balíky zmírňují utrpení

V bývalém Československu byly v poválečném období lidem v nouzi rozdány CARE balíky v hodnotě více než 32,8 milionů korun. Dnes můžete lidem v nouzi pomáhat i vy!

HistoryKinder„Mezi lety 1945 a 1946 byla zima velmi studená. Materiál na topení, elektřina a plyn vystačily sotva na hodinu denně. Měl jsem tehdy jedenáct let a protože jsem měl tuberkulózu, doručili mi balík od CARE. S kakaem! To bylo něco, co jsme do té doby nikdy neměli, a já jsem byl nesmírně šťastný a hrdý na to, že právě já jsem dostal takový krásný balíček,’ říká jeden z příjemců CARE balíků a vzpomíná na své dětství v letech po 2. světové válce.

Dnes je lidskou tragédií současného světa situace syrských dětí. Syrské děti žijí v polozřícených domech mezi padajícími bombami a násilnými boji nebo v uprchlických táborech a chatrných přístřešcích. Musejí se obejít bez pravidelného příjmu potravin, zdravotní péče či vzdělávání. I přes blížící se zimu má hodně dětí nedostatek oblečení, a sice pouze to, co nosí na sobě.

Hala 1
Od začátku syrského konfliktu v roce 2011 poskytuje CARE syrským dětem a rodinám v nouzi potravinovou pomoc, teplé přikrývky a naplňuje jejich základní životní potřeby.

  • BALÍK CARE „Potraviny’ – 300 Kč zajistí jednomu dítěti stravu po dobu 2 týdnů.
  • BALÍK CARE „Teplo’ – 600 Kč zajistí syrským dětem teplé deky na zimu.
  • BALÍK CARE „Děti’ – 1200 Kč zajistí čtyřem dětem stravu na dva týdny.

Prosíme, pomozte syrským dětem online darem!

Jan Kejzlar, ředitel CARE Česká republika, říká: „V balících CARE je kromě konkrétní pomoci už tradičně přibalen i pocit úcty, naděje a pomoci k soběstačnosti. Balíky CARE pomáhají lidem na útěku nebo rodinám, které žijí ve velké bídě.’ Obzvláště syrští uprchlíci dnes nutně potřebují ohřívače, zimní oblečení, teplé deky a matrace.

CARE Paket JordanBalík CARE je od roku 1945 symbolem lásky a vstřícnosti lidem žijícím v chudobě a utrpení. V bývalém Československu mělo z balíku CARE v poválečném období prospěch nespočet lidí. Je na čase podat dále pomocnou ruku, kterou svět tehdy před lety podal Československu!

Dnes je CARE jednou z největších organizací bojujících s chudobou ve světě a její práce – projekty udržitelného rozvoje, pomoc při katastrofách a rekonstrukce zničených oblastí – pomohla jen v loňském roce 72 milionům lidi ve světě.

CARE darovací účet: 219619502/0300 ČSOB

Zpátky k přehledu