11. března 2017

Pomáháme Etiopii řešit neúrodu

Rozmary počasí způsobené klimatickými změnami jsou v některých oblastech světa nelítostné a způsobují neúrodu a hladovění.

Mnohé rodiny v Etiopii zažily loni nejhorší sucho za posledních 35 let. Extrémním horkem utrpěla i zemědělská produkce. Statisíce rodin se staly závislými na potravinové pomoci. Jejich situace ale není bezvýchodná.

S laskavou podporou dárců CARE můžeme těmto rodinám pomoci od hladu a podpořit je v zemědělské soběstačnosti. Dostatek osiva či užitečná domácí zvířata jim zajistí trvalý zdroj obživy.

Gebeya Asmarel je matka samoživitelka. Foto: Petra Loewenstein, CARE

Pro Gebeyu Asmarel (45 let), která se sama stará o pět dětí, se taková pomoc stala životním zlomem. Dříve svou rodinu nedokázala uživit. Její děti hladověly a byly často nemocné. Díky štědrosti dárců získala pět koz a pět kuřat. Osvojila si také udržitelné zemědělské postupy, a tak se dnes její stádo koz rozrůstá. Ona i její děti dnes mohou žít kvalitním a důstojným životem.

Stačí malá pomoc a ženy jako Gebeya jsou schopné natrvalo zajistit své rodině živobytí. I díky vám může jedna domácnost v Etiopii přestat hladovět a získat trvalý zdroj obživy.

Rozdělme se s těmi, kdo neměli tolik štěstí. Dejme těmto ženám a jejich blízkým šanci na důstojnější život.

  • 1 potravinový balík CARE v hodnotě 300 Kč zajistí jedné rodině v Etiopii naléhavou potravinovou pomoc pro přežití po dobu dvou týdnů.
  • 1 balík CARE s osivem v hodnotě 950 Kč zabezpečí obživu jedné rodiny v Etiopii do další sklizně.
  • 1 zemědělský balík CARE v hodnotě 1 500 Kč umožní rodině v Etiopii pořídit si hospodářská zvířata (pět kuřat nebo kozu) pro dlouhodobou obživu celé domácnosti.

Přispět můžete zde. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Zpátky k přehledu