10. října 2018

Podejme pomocnou ruku ohroženým dětem v Nigeru

Malému Abdulovi z afrického Nigeru (na fotografii) jsou tři měsíce a můžeme říci, že je vlastně šťastné dítě. Přesto bude potřebovat ještě hodně štěstí a trochu naší pomoci, aby ve zdraví zvládl první měsíce a roky svého života. Je totiž vážně podvyživený a jeho maminka sama nemá dost jídla, aby ho dokázala kojit.

V Nigeru zemře devět dětí ze sta ještě před pátým rokem života. Mají třicetkrát menší šanci oslavit páté narozeniny než děti v České republice. Velkou měrou je to způsobeno nedostupností lékařské péče před porodem i během něj.

S pomocí českých dárců buduje CARE ve venkovských oblastech Nigeru zdravotnická centra a proškoluje zdravotníky, aby se dokázali lépe postarat o těhotné ženy a maminky novorozenců. Pravidelné kontroly před porodem a asistence při něm snižují úmrtnost matek i jejich dětí. Dokonce i těžce podvyživená miminka dokáže včasná lékařská péče zachránit.

Pomozte dětem a matkám v Nigeru bezpečně porodit a překonat podvýživu. Díky Vašemu daru v podobě balíku CARE dostanou děti šanci přežít porod a oslavit své páté narozeniny.

Nurse Mariam Lamine going through the steps of checking an infant's malnutrition, measuring the diametre of little Abdou's upper arm. Zeinabou Hamma's son, is three months old. (Please note that this is NOT a CARE intervention - we work in maternal health and children's malnutrition, but not in this region.) (Photo: CARE/Sabine Wilke)

Niger patří k nejchudším zemím na světě. Země dnes hostí sta tisíce uprchlíků z Nigérie a Mali. Její obyvatelé trpí dlouhodobými problémy, jako jsou podvýživa dětí i dospělých, nedostatek jídla, epidemie nakažlivých chorob a opakované záplavy. Území na jihovýchodě ohrožují teroristé z organizace Boko Haram.

Více než polovina obyvatel Nigeru nemá vůbec přístup k lékařské péči. Ve zdravotnických zařízeních zoufale chybí základní vybavení a zdravotnický personál není dostatečně proškolen v péči o matky a děti. Zvláště v odlehlých vesnicích na venkově není kam se v případě komplikací v těhotenství nebo při porodu obrátit.

Pomozte nám prosím zajistit dostupnější zdravotní péči a snížit tak riziko úmrtí při porodech dětí!

Nurse Mariam Lamine going through the steps of checking an infant's malnutrition. Little Abdou, Zeinabou Hamma's son, is three months old. (Please note that this is NOT a CARE intervention - we work in maternal health and children's malnutrition, but not in this region.) (Photo: CARE/Sabine Wilke)

Podvyživený chlapec Abdul je v péči zdravotní sestry Mariam. Jiné děti v Nigeru takové štěstí neměly.

Zpátky k přehledu