13. srpna 2016

Oslava 70 let CARE: příběhy pomoci

CARE si připomíná 70 let od svého založení. I vy jste součástí naší dlouhé historie, přijďte si proto s námi připomenout minulé i současné příběhy pomoci.

Konání akce: 4. 10. 2016, 18:30 – 21:00 v Historickém sále Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2

NA AKCI SE MŮŽETE REGISTROVAT ZDE!

Slavnostní večer připomínající sedmdesát let pomoci lidem zasaženým válečnými konflikty, přírodními katastrofami, dopady klimatických změn a chudobou po celém světě se koná dne 4. října 2016 od 18:30 hod. v Historickém sále Novoměstské radnice pod záštitou Velvyslanectví USA.

CARE ČR oslavu pořádá jako poděkování svým partnerům, dárcům a příznivcům za podporu, kterou poskytují lidem v nouzi po celém světě. Součástí programu bude vernisáž výstavy fotografií „We CARE: příběhy pomoci ve fotografii’ v Galerii ve věži Novoměstské radnice a koncert jazzové pianistky a skladatelky Beaty Hlavenkové: skladatelka a vynikající klavíristka vystoupí se skladbami ze své druhé autorské desky Theodoros, jež je podmanivou směsicí moderního jazzu, vážné hudby a melodického písničkářství.

Během večera dále zazní příspěvky partnerů CARE – velvyslance Spojených států amerických v ČR, J. E. Andrewa Schapira, zástupců Ministerstva zahraničních věcí ČR z odboru Zahraniční rozvojové spolupráce a České rozvojové agentury. Slovo dostane také novinářka a fotografka Lenka Klicperová a pamětníci pomoci CARE v poválečném Československu. Večerem diváky provede herečka Anna Polívková.

Vstup na akci je volný, registrace je nutná kvůli omezené kapacitě sálu.

Více informací k programu večera najdete na www.care.cz. Žádáme vás o potvrzení vaší účasti registračním formulářem, nebo Tereze Herdové na tereza.herdova@care.cz či tel. 603 569 008.

Kontakt pro média: Ema Stašová, ema.stasova@care.cz , tel. 734 358 008

Organizace CARE Česká republika vznikla v roce 2007 jako pobočka CARE, jedné z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací. Celosvětová CARE byla založena už v roce 1945 v USA s cílem pomoci strádajícím lidem v poválečné Evropě, včetně Československa. V letech 1946-1950 rozdala CARE celkem 100 milionů balíků. CARE dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem: v roce 2015 podpořila více než 72 milionů lidí v 90 zemích. Pro více informací viz www.care.cz.


 

Zpátky k přehledu