20. září 2012

Nový úspěch spolupráce pureDKNY a CARE…

New York, Januar 2012 – Módní značka Donna Karan New York oznamuje další spolupráci s CARE – přední humanitární organizací, která na celém světě bojuje proti chudobě. Ku příležitosti uvedení nové vůně značky pureDKNY na trh, nesoucí název Verbena, společnost DKNY finančně podpoří projekt „Access Africa“ organizace CARE. Tento projekt je realizován na celém území afrického kontinentu. „Access Africa“ se snaží získat prostředky na podporu žen v jejich vlastním boji proti chudobě.

 

PureDKNY CAREs!

Partnerská spolupráce pureDKNY a CARE začala v roce 2010, když se na trhu objevil parfém pureDKNY Vanilla. Tato iniciativa podpořila vzdělávání pěstitelů vanilky v Ugandě v rámci programu mikrofinancování organizace CARE. Hlavním bodem tohoto programu je zakládání místních spořitelních a úvěrových asociací (Village Savings & Loan Associations, VSLA). Zkušenosti organizace CARE dokazují, že když mají lidé z těch nejchudších komunit na světě přístup k základním finančním službám – včetně zajištění vkladů, úvěrů, pojištění a jiných produktů – dokáží se sami vymanit z chudoby. Odběrem vanilky od místních ugandských pěstitelů, z nichž většinu tvoří ženy, učinila značka pureDKNY krok k tomu, aby pomohla zajistit dlouhodobou produkci vanilky v tomto africkém státě.

 

Verbena-bazalka je zakladem pureDKNYPureDKNY Verbena

Verbena-bazalka, hybridní tón, který je základem vůně pureDKNY Verbena, byl vytvořen ze specifické odrůdy drobné rostliny verbena. Ačkoli se jedná o bylinu, má tato rostlina svěží citrusovou vůni blízce připomínající citrón. Verbena se používá v parfémech a výtažcích již po staletí. Druh rostliny použitý ve vůni má navíc svěží zelenou nuanci bazalky, díky čemuž je olej, který se z ní získává, neuvěřitelně svěží a čirý.

 

PureDKNY je víc než jen vůně – díky spolupráci společnosti DKNY s organizací CARE pomáhá tento výrobek příznivě ovlivnit a zlepšit finanční budoucnost žen, kapku po kapce. „Prostřednictvím nákupu verbeny od místních pěstitelů v Togu, kde většinu tvoří ženy, posunula pureDKNY snahu zajistit dlouhodobou produkci verbeny v Togu zase o krok vpřed.“ To tvrdí Trudi Loren, viceprezidentka divize společnosti pro rozvoj vůní na globální úrovni skupiny Estée Lauder Companies Inc. a dále dodává: „Vůně, se kterou je spojená dobročinnost, nám umožňuje do jisté míry zplnomocnit ženy z jiného světadílu a navíc dokáže něco na zemi změnit.“

 

Krabička parfému pureDKNY Verbena odráží její čistý a jednoduchý záměr. Flakón inspirovaný kapkou deště je vyrobený z průzračně čirého skla. Sklo je ze 100 procent recyklovatelné stejně jako i vršek z vysoce kvalitního hliníku. Vnější obal je z papíru původem z certifikovaného lesa  Papírový obal je zabalen ve fólii NatureFlex™ vyráběné z obnovitelné celulózy původem z řízených plantáží. Obaly byly vyrobeny v závodech využívajících větrnou energii.

 

 Program „Access Africa“ organizace CARE

Místní pěstitelka s  Togu sklízí čerstvou verbenu z polí

Program organizace CARE s názvem „Access Africa“ zajišťuje finanční služby založené na spoření pro daleko více lidí v Africe než jakákoli jiná nevládní organizace. Během příštích 10 let se tento program dostane k 30 miliónům lidí v 39 afrických zemích. Spořitelní a úvěrové asociace organizace CARE obvykle tvoří ženy, které každý den žijí z méně než 2 amerických dolarů a které si každý týden společně spoří ušetřené centy. Poté si vzájemně poskytují malé půjčky, aby pomohly s financováním menších podnikatelských aktivit a základních výdajů spojených s vedením domácnosti. Organizace CARE nabízí členkám asociací VSLA jednoleté intenzivní školení ve finanční gramotnosti. Jelikož asociace VSLA jsou soběstačné a řízené jejich vlastními členkami, jsou dlouhodobě udržitelné a lze je zakládat ve všech komunitách, kde tradiční finanční instituce nemohou, nebo nechtějí  fungovat.

 

Kapka verbeny z Afriky, kapka dobré vůle.

Vůně pureDKNY podporuje místní komunity a práci organizace CARE. Brání důstojnost, bojuje proti chudobě. Pomozte věci změnit, je to tak jednoduché.

 

Pomozte i Vy!

Finanční příspěvky je možné zasílat na příspěvkový účet ČSOB: 243308210/0300

Váš dar dává naději. You CARE! Pomozte CARE, ať muže pomáhat!

Zpátky k přehledu