17. dubna 2016

Nepál rok po zemětřesení

25. dubna 2015 postihlo Nepál zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy stupnice. Krátce poté zemětřesení udeřilo znovu. Byla to nejničivější přírodní katastrofa v historii země se strašlivými následky: 8 800 mrtvých a více než 22 000 zraněných, 600 000 zcela zničených domů. Tisíce rodin zůstaly bez střechy nad hlavou.

Díky solidaritě dárců z České republiky mohla CARE okamžitě distribuovat do Nepálu balíky s nutnou pomocí. Nepálcům však stále chybějí školy, pevnější domy, osivo a nástroje nebo dostupná zdravotnická péče.

Nepal2Také sedmiletý Sujan se stal obětí ničivého zemětřesení. V jeho vesnici Banskharka ve středním Nepálu srovnaly otřesy půdy se zemí stovky domů. Mezi nimi také Sujanovu školu. Díky nezištné pomoci dárců dostaly rodiny v této vesnici i v dalších postižených oblastech Nepálu od CARE okamžitou pomoc. Sujan a jeho spolužáci musejí využívat provizorní školu ve stanu. Doufají, že jednou budou zase moci chodit do normální školy.

V Nepálu byla ve dvou vlnách zemětřesení zničena většina škol a jejich obnova je nákladná. Pro děti potřebujeme opravit školy a nahradit zničené školní pomůcky.

CARE pomáhá lidem v nouzi po celém světě už 70 let. Právě před 70 lety dorazily první balíky CARE do Československa. V zemi po válce hladověly tisíce lidí a potravinové balíky CARE byly jejich záchranou.

Teď je na nás, abychom dnes my pomohli těm, kteří to nejvíce potřebují. Stejně tak, jako jiní kdysi pomohli nám. 

  • 1 potravinový balík CARE za 300 Kč zajistí jednomu dítěti jídlo ve škole na dva týdny.
  • 1 školní balík CARE za 750 Kč zajistí jednomu dítěti školní pomůcky a uniformu.
  • 1 balík CARE na výstavbu za 1500 Kč přispěje k obnově zničených škol.

Zpátky k přehledu