01. září 2014

Nepál: Nejhorší záplavy za posledních 40 let


Silné monzunové deště
, které v západním Nepálu začaly 13. srpna, způsobily v zemi nejhorší povodně za posledních 40 let. Odhaduje se, že záplavy zasáhly asi 26 000 rodin v 28 okresech. 6880 domů bylo zcela zničeno a rodiny z nich musely uprchnout do bezpečí. Podle dosud známých údajů přišlo v záplavách o život 114 lidí, 156 jich je stále nezvěstných a nejméně 93 lidí bylo zraněno.

CARE přímo na místě zhodnotila situaci a distribuuje pomoc rodinám a komunitám v povodněmi nejvíce zasažených oblastech.

CARE Nepal staff  prepare one of several loads of rice to support families affected by flooding in western Nepal-2‘Ve spolupráci s místními orgány děláme vše, co je v našich silách, abychom poskytli mimořádnou pomoc lidem zasaženým povodněmi. Již nyní je nicméně zřejmé, že obnova zasažených oblastí si vyžádá mnoho úsilí a bude trvat velmi dlouho. Mnoho rodin připravil přírodní živel doslova o všechno. Povodně zničily řadu mostů, mnohé cesty jsou stále zablokovány popadanými stromy. CARE momentálně zintenzivňuje pomoc v oblasti s cílem pomoci celkem 15 300 lidem,’ říká Lex Kassenberg, ředitel CARE Nepál.

Na místě jsou naléhavě potřebné čisticí prostředky, kuchyňské potřeby, oblečení či moskytiéry. CARE zároveň plánuje distribuci hygienických balíčků, speciálně zaměřenou na ženy a dívky.

 

Zpátky k přehledu