02. července 2016

Místo dětské práce zpátky do školy. Díky CARE!

S koncem června se zavřely brány škol a dětem začínají vytoužené letní prázdniny. Ne všechny děti na světě však čeká odpočinek. Některé z nich jsou nuceny pracovat, a tak nejen, že neznají prázdniny, ale především nemají přístup ke vzdělání. V Jordánsku žije 90 tisíc syrských dětí, které se takto musely vzdát vzdělání a místo školní docházky pracují. Více než třetina z nich přitom vykonává nebezpečné práce v montovnách a autodílnách.

Naštěstí jsou tu humanitární organizace, které ohroženým dětem pomáhají. Také CARE má program na řešení dětské práce, díky němuž se nám do školních lavic podařilo vrátit už 500 syrských dětí a rozhodně se nejedná o číslo konečné.

detpra4Jednou z nich je i desetiletá Ghozlan, která místo školní docházky rok pracovala, aby své mamince pomohla s péčí o nemocného otce, tetu a tři sourozence. V září to budou tři roky, co jí CARE financuje školní docházku. „Ghozlan právě dokončila pátou třídu. Látku, kterou zameškala, se jí povedlo dohnat, takže mohla po vynucené pauze nastoupit rovnou do čtvrté třídy,“ chválí dceru matka Samar. Více o příběhu malé velké ženy si přečtete tady.

To díky vaší podpoře pomáháme těm nejohroženějším. I malý dar pomáhá.

Zpátky k přehledu