28. srpna 2018

„Máme zase svobodu, ale o všechno ostatní nás válka připravila.“

Islámský stát v byl v Iráku poražen teprve před několika měsíci a ve zničeném městě Mosul se lidé snaží začít opět žít jako před válkou. V některých částech města ale doslova nezůstal kámen na kameni.

Obyvatelům Mosulu stále chybí to, co je pro nás samozřejmé: přístup k pitné vodě a k lékařské péči. Lidé se přesto s velkou vervou pustili do poválečné obnovy. Opravují postupně kanalizaci, čistí ulice od sutin a tlejících těl. Čas ale pracuje proti nim: v teplotách přesahujících v létě i 50 stupňů se rychle šíří nakažlivé nemoci.

Své domovy lidé postupně znovu vybudují, ale zničené zdraví jim nic nenahradí.

Po 2. světové válce jsme my v Československu dostali od CARE balíky s nutnou pomocí. Dnes svůj balík pomoci můžeme lidem v krizové situaci v Iráku poslat zase my.

Co obsahují balíky CARE?

  • 1 hygienický balík CARE v hodnotě 378 Kč zajistí jedné domácnosti v iráckém Mosulu mýdlo, prášek na praní a úklidové prostředky na půl roku.
  • 1 sanitační balík CARE v hodnotě 850 Kč poskytne obyvatelům Mosulu nástroje na vyčištění jednoho úseku řeky, aby se v jejím okolí nešířily vážné nemoci.
  • 1 vzdělávací balík CARE v hodnotě 1 500 Kč zajistí proškolení dvaceti rodin ve správných hygienických návycích a v bezpečném nakládání s odpady.

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.

Zpátky k přehledu