17. května 2018

Lepší hygienické podmínky pro uprchlický tábor v Sýrii

Obyvatelé Sýrie jsou stále denně vystavováni ozbrojeným útokům, živoří v nevyhovujících podmínkách vybombardovaných měst a uprchlických táborů. 13 milionů lidí potřebuje naléhavou pomoc – zhruba polovina z nich zůstává v Sýrii mimo své domovy a druhá polovina utekla za hranice do Jordánska a Libanonu.

Největší potřebou kromě jídla a přístřeší je také zajištění důstojných hygienických podmínek. Čistá voda, prostředky na mytí a úklid, funkční vodovody, latríny i svoz odpadků jsou prevencí vážných onemocnění, jako je cholera.

CARE díky české pomoci v Sýrii pomáhá lidem na útěku před násilím. Válka tu už trvá více než 7 let. To je delší doba, než po jakou trvala druhá světová válka.

CARE is the only provider of latrines in southern Syria where thousands have been displaced by the conflict now approaching its sixth year. More than 6.5 million Syrians are internally displaced across the country where power cuts, fuel shortages and damage to infrastructure have contributed to worsening water shortages.

Děkujeme vám!

Zpátky k přehledu