29. dubna 2014

Jižní Súdán: Těžká pomoc v blátě a nejistotě


Blog Alaina Lapierra, vedoucího týmu CARE Emergency

‘Po nelítostných bojích, zůstává situace v Jižním Súdánu stále napjatá. Podle Organizace spojených národů (OSN) se počet vysídlených osob v průběhu posledních dnů zvýšil o 8.000, a to na 22.000 osob. Ochranu většinou hledají ženy a děti.

Velký počet uprchlíků v nouzi, špatné povětrnostní podmínky a všudypřítomná nejistota vedou k obtížné situaci. Včera velmi silně pršelo, takže pomoc na cestě k táboru OSN uvízla na rozmáčené cestě. Pro uprchlíky zde není dostatečný počet toalet. Nejvíce naléhavá je zde potřeba čisté vody a kanalizace. CARE spolu s dalšími organizacemi pomáhá uprchlíkům přímo na místě. CARE se ve své pomoci zaměřuje na různé potřeby žen, dětí a mužů v nouzi.

Pomozte nám pomáhat uprchlíkům v Jižním Súdánu

SSD Mutter und KindLidé si tu už mnohým prošli. Situace je kritická zejména pro ženy a děti. Navzdory jejich osudu je úžasné, jak se s jejich situací dokáží vyrovnat. Jako obvykle, ženy nesou největší zátěž: ocitly se uprostřed obrovského konfliktu, ztratily své domovy, rodiče a příbuzné. Celý jejich život se jim najednou krutě změnil.

My se snažíme zmírnit jejich utrpení a navzdory těžké situaci a riziku nových bojů, zlepšit jejich situaci.V příštích několika dnech se CARE chystá stavět mobilní kliniky ve městě Bentiu. Také chceme podporovat ženy a děti potravinovou pomocí a lékařskou péčí i mimo oblasti, které jsou pod ochranou OSN.

Čekání na registraci
V posledních dnech pracuje personál CARE čtyřiadvacet hodin denně a ošetřuje stovky pacientů na území chráněném OSN. Počet zraněných a nemocných naštěstí klesá, ale bohužel šance, že boje opět vypuknou je velká.

Budeme rozšiřovat naši pomoc na vybudování hygienických zařízení a provedeme hygienická opatření pro prevenci nemocí. Kromě toho plánuje CARE zvýšit dodávky potravin pacientům z klinik.

 

Potravinová pomoc je jednou z nejnaléhavějších potřeb, a to nejen pro vysídlené osoby, které se nacházejí pod ochranou OSN, ale i pro jiné oblasti, které jsou postiženy konfliktem.
Příští rok se Jižní Súdán obává hladomoru, protože mnozí lidé neměli možnost zasít. Humanitární situace v zemi je velmi špatná a já se obávám, že se bude zhoršovat i nadále. Ale i v takovém případě zůstane CARE na místě a bude s dalšími organizacemi v Bentiu zajišťovat život zachraňující pomoc pro ženy, děti a muže. ‘

Vaše podpora zachraňuje životy !

Zpátky k přehledu