20. února 2015

Hledáme příběhy pomoci CARE

historical 5

Již 70 let pomáhá CARE lidem v nouzi po celém světě.

Balíky CARE pomohly mnoha lidem v poválečném Československu. Dnes i my z Česka můžeme pomáhat lidem v nouzi k soběstačnosti.

Příběhy lidí, rodin, jednotlivců, kterým CARE pomohla, nás zajímají.

Máte mezi Vašimi přátel nebo ve vlastní rodině vzpomínky a příběhy pomoci CARE v tehdejším Československu? Máte příběh pomoci, který bychom mohli sdílet a inspirovat další?

Pošlete nám příběh pomoci dopisem, emailem, zavolejte nám. Rádi se na Vás obrátíme, příběh vyslechneme a zveřejníme.

Příběhy odjinud

TC045-2Christa Chorherrová, Rakousko: Dostat CARE balíček bylo jako Vánoce!

„Zima na přelomu let 1945 a 1946 byla velmi chladná. Do školy jsme chodili jen jednou týdně – nebylo dost paliva na topení.

Bylo mi tehdy 11 let. Měli jsme veliké štěstí, protože jsme dostali balíky CARE. Bylo to skoro jako Vánoce. Potraviny, které jsme v CARE balících dostali, byly ty nejhezčí dárky! A byly tam i takové, co jsme nikdy předtím neviděli: Kakao!
Věřím, že dnešní CARE balíky přinášejí dětem na celém světě stejnou radost, jako přinesly před 70 lety mně. A právě proto podporuji CARE a její projekty i dnes!‘”

CARE pribehy2
Helga Winkler-Bergerová, Rakousko: Balíčky CARE přinášely nám dětem velkou radost

„Teplé ponožky, zubní pasta, arašídové máslo a spousta jiných věcí byla tehdy během kruté zimy v Oberpinzgau pro nás skutečnou záchranou.
Nikdy na to nezapomenu, a to je důvod, proč dnes podporuji CARE.‘”


Historie CARE, balíků pomoci…

historical 7CARE, což byla zkratka pro „The Cooperative for American Remittances to Europe”, byla oficiálně založena 27. listopadu 1945. CARE byla původně zamýšlena jako dočasná organizace, která měla za úkol posílat potravinovou pomoc rodinám ve válkou zničené Evropě.

První potravinové balíky CARE obsahovaly 35 000 kalorií. Dvaadvacetikilový balík pro pětičlennou rodinu měl dodat 500 kalorií denně navíc.

Dnes, po 70 letech, je tu CARE jako jedna z největších humanitárních organizací, která posílá pomoc do celého světa! Stejně jako tehdy, i dnes nám podpora a srdečnost dárců CARE umožňuje pomáhat po celém světě těm, kteří to nejvíce potřebují.

Pokud pro nás dnes nemáte vlastní příběh pomoci, můžete podpořit vznik nových příběhů pomoci se šťastným koncem v aktuálních programech.

 

Věděli jste, že CARE pomáhala v České republice i po záplavách v roce 2013?

Zpátky k přehledu