19. ledna 2014

Filipíny: Po nouzové pomoci přichází obnova domovů

 

I rodina tohoto dítěte ztratila svůj domov. Nyní přijímá potravinovou pomoc od CARE. Foto: Peter Caton/CARE

Od prvních dnů katastrofy podporuje CARE obyvatelstvo zásobováním. Dnes, dva měsíce po zkáze způsobené tajfunem, začala CARE na Filipínách také s obnovou jejich domovů.

‘Našim cílem je dosáhnout toho, aby 200.000 lidí dostalo základní potraviny, přístřeší a další potřebné zásoby,’ říká Dr. Andrea Wagner-Hagerová, viceprezidentka CARE Česká republika.

 

 

 

 

Tato žena si nese domů potravinové balíky CARE. Foto: Peter Caton/CARE

Spolu s místními partnery poskytuje CARE humanitární pomoc ve třech postižených oblastech: Leyte, Samar a Panay.

Devastace způsobená tajfunem po sobě zanechala 14,1 milionů lidí postižených katastrofou, z toho 4,1 milionu lidí muselo opustit své domovy a více než 6000 lidí zemřelo.

V posledních týdnech CARE poskytuje balíky s jídlem přibližně 100.000 lidem.

CARE balíky obsahují například rýži, fazole, konzervované maso, sušené ryby, sůl, olej a cukr. 15.000 lidí získalo materiály potřebné pro obnovu jejich domovů a 13.000 lidí obdrželo kuchyňské potřeby.

 

CARE: Dlouhodobá pomoc je potřebná

Obyvatelé se snaží obnovit své zničené domovy. Foto: Peter Caton / CARE 

Při obnovĕ sleduje CARE udržitelné a dlouhodobé strategie, které Filipínám pomohou lépe se v budoucnu připravit na extrémy počasí.

V posledních letech byly Filipíny opakovaně sužovány tajfuny, což mělo za následek obrovské škody a ztráty tisíců životů.

 

 

 

 

Dům rodiny dvouletého Nerryho byl zničen tajfunem. Foto: Peter Caton/CARE

‘CARE se zavázala reagovat nejen na důsledky tajfunu Haiyan, ale pomoci také místním komunitám tak, aby byly lépe připraveny na další hurikán,’ říká Lex Kassenberg, ředitelka CARE Filipíny.

Populace obdrží schopnost lépe se chránit.’ Cílem je zajistit, abychom se poučili z dosavadních zkušeností a tyto poznatky zužitkovali při dalším tajfunu.’

CARE distribuje vysoce kvalitní materiály na obnovu ubytování a podporuje rodiny v obnově jejich domovů tak, aby vydržely další bouře a aby domy odolaly silným povětrnostním podmínkám.

CARE přístup k práci je dlouhodobý a zahrnuje i školení místních tesařů. Při výcviku se místní obyvatelstvo učí lépe využívat stavební techniky, a tím si budovat stabilní domov.

 

Srdečnĕ děkujeme za Vaši podporu při obnově Filipín!

 

Další informace o práci CARE na Filipínách:

http://care.cz/cz/novinky/134-care-pomáhá-těm,-kteř%C3%AD-přežili-tajfun-haiyan

http://care.cz/cz/tisk/tiskove-zpravy/133-tajfun-haiyan-care-pomáhá-150-000-lidem

http://care.cz/cz/novinky/132-filip%C3%ADny-care-poskytuje-mimořádnou-pomoc-po-katastrofě-způsobené-tajfunem-haiyan

Zpátky k přehledu