02. prosince 2014

Ebola: CARE rozšiřuje pomoc

Pracovníci CARE v západní Africe neúnavně pracují na zastavení epidemie eboly. Nově navíc CARE rozšiřuje pomoc – s cílem zabránit šíření viru – v Pobřeží slonoviny a v Mali.

V Mali se objevily nové případy onemocnění a CARE na místě spolupracuje s vládou a dalšími organizacemi k omezení šíření viru. V rizikových komunitách pořádá CARE školení v oblasti hygieny ke zvýšení povědomí lidí v tématech, která pomáhají šíření viru zastavit. Lidé jsou informováni o tom, jak jednat v případě podezření na infekci ebolou, a také o možnostech léčby a prevence, které mají k dispozici.

Místní obyvatelé musí získávat informace od lidí, kterým věří. To je nejlepší způsob boje proti ebole.’

Pobřeží slonoviny: zatím bezpečné
Do Pobřeží slonoviny se virus eboly zatím nerozšířil, avšak země hraničí s Guineou a Libérií, takže preventivní opatření jsou zde nezbytná. CARE pomáhá místní vládě vytvořit krizový plán pro případ vypuknutí eboly, začala také vést školení pro lidi na západě země. Vzhledem k tomu, že Pobřeží slonoviny je předním světovým výrobcem kakaa, vypuknutí eboly by výrazně ovlivnilo živobytí lidí, ale i dodávky kakaa ve světě.

Zdejší lidé vědí, že ebola by měla na jejich životy zničující dopad. Je důležité, abychom o viru aktivně mluvili s komunitami a zabránili tomu, aby bylo Pobřeží slonoviny dalším státem západní Afriky, kde epidemie vypukne,’ říká Balla Sidibe, ředitel CARE Pobřeží slonoviny.

Pomozte CARE v boji proti ebole!

CARECIV-CDCOM trg 19

Zpátky k přehledu