11. května 2018

Co pro mě znamená Den matek

Moje matka mě silně ovlivnila. Byla silná, odvážná, chytrá a oddaná myšlence lepšího světa. Odmala mi byla vzorem a ukazovala mi, že lhostejnost není správnou odpovědí na nespravedlnost.

S rodiči jsem měla v dětství příležitost hodně cestovat a moje matka se snažila vždy navštěvovat chudé země. Kdykoli to bylo možné, vzala mě s sebou, abych pochopila, že můj způsob života neodpovídá podmínkám, v nichž žije většina lidí na světě, že příležitosti, které mám na poli vzdělání, rovnoprávnosti, zdraví a blahobytu, nemá garantovány každý. To byla pro mladou holku důležitá lekce.

Po vzoru své matky, nyní navíc sama jako matka, podporuji lepší postavení žen a dívek, což je jeden z důvodů, proč jsem ve správní radě kanadské CARE. CARE pomáhá ženám a dívkám, aby se pozvedly z chudoby, dává jim příležitost vzdělání, ekonomické soběstačnosti, umožňuje jim získat si respekt okolí, a tak uspět ve své komunitě. Pevně věřím, že pokud dáte ženě příležitost zlepšit svůj život, využije ji a zároveň zlepší životy lidí ve svém nejbližším okolí.

S blížícím se Dnem matek si vždy připomínám, že každý z nás se může ocitnout v nouzi. Den matek poskytuje příležitost nejen oslavovat s lidmi, které milujeme, ale také pomáhat maminkám jinde ve světě, které také usilují o lepší životy pro své rodiny. Právě proto podporuji CARE a programy, které ženám v nejchudších zemích nabízí. Když totiž podáte pomocnou ruku jedné ženě, pozvednete tím celou její komunitu. A když tuto ruku podáte mnoha ženám, máte šanci opravdu změnit svět.

Hezký Den matek!

Catherine Clarková, CARE Kanada

September 9th, 1949. "Bacon!" exclaims 27-year-old Londoner Mrs. Savager, examining the contents of her CARE package. Her 3-year-old twins Jane and Jean are at the wary age: besides, they've never known anything but rationing and find it hard to believe anybody can own so many different kinds of meat in such quantity. Mrs. Savager bore her first child during the Blits when Fleet Street, her home neighborhood, was on fire. Later she suffered shock and temporary baldness; today her crisp dark hair is thick with silver. But she's grateful to have her electrician husband and babies under their own roof at last: two bare shabby rooms and closet like kitchen. Her postwar poise wavered a little when she opened her CARE package: after 10 years of strict rationing, the 22 1/2 pounds of CARE foods and luxuries was almost too good to believe.

Zpátky k přehledu