30. září 2016

Čistá voda pro Etiopii

Mladá žena Tuba Aliye žije se svými dětmi v Etiopii. Denně stráví 4 hodiny nošením vody. Je to navíc jen bahnitá voda z kaluže, ze které jsou její děti často nemocné. Jinou možnost ale nemá. Nezapršelo už po celé měsíce a v jejím blízkém okolí není žádná studna.

Osud této etiopské maminky a její rodiny není v Africe ojedinělý. Extrémní sucho, které nyní panuje v některých částech Afriky, způsobuje nejhorší nedostatek jídla a vody za posledních 30 let.

Přes 25 milionů lidí v Africe je v akutní nouzi a hrozí, že by se tento počet mohl více než zdvojnásobit. CARE proto pomáhá zabezpečit pro rodiny v kritické situaci dostatek čisté pitné vody a hygienické potřeby, které zabrání šíření nemocí. Posíláme jim balíky pomoci CARE:

  • 1 balík vody CARE v hodnotě 300 Kč zajistí čtyřem rodinám tablety na čištění vody.
  • 1 balík hygieny CARE v hodnotě 750 Kč zajistí hygienické potřeby pro dvě dívky.
  • 1 balík CARE na výstavbu v hodnotě 1500 Kč pomůže obnovit studny a vodovody.

V postižených oblastech CARE rozdává těm nejpotřebnějším tablety na čištění vody a hygienické potřeby, přičemž tu pomáhá s obnovou studní a výstavbou vodovodního potrubí. Každá – i sebemenší pomoc – znamená obrovskou a dlouhodobou změnu k lepšímu v životech lidí postižených suchem.

Pošlete prosím ještě dnes svůj dar a umožněte těmto lidem přístup k čisté vodě.

Zpátky k přehledu