20. listopadu 2012

CARE pomáhá uprchlíkům v Demokratické republice Kongo.

K tomu se přidal masivní nárůst sexuálních útoků na ženy a dívky. CARE vede v konžském konfliktním regionu Nord-Kivu projekty ve vesnicích a uprchlických táborech. Pomáhá tak těm, co přežili sexuální násilí a také pomáhá zabránit dalšímu.

V uplynulých letech bylo ze svých domovů vyhnáno více než 1,7 milionu lidí

Statisíce lidí jsou na útěku. Foto: CARE

Od dubna tohoto roku muselo ze svých vesnic utéct celkově 450.000 lidí. Většina z nich žije jako vyhnanci ve vlastní zemi. Navíc, podle Organizace spojených národů, konflikty v uplynulých letech donutili více než 1,7 milionu obyvatel Konga opustit svou vlast.

Uprchlíkům je nutné pomoci, protože většina z nich žije v uprchlických táborech na okraji vesnic, nebo v cizích rodinách, které se jich ujaly. I když obyvatelstvo podporuje uprchlíky jak se dá, chybí ubytování a jídlo. CARE rozděluje nejen potraviny, přikrývky a stany, ale také osivo, aby si uprchlíci a jejich hostitelské rodiny mohly vybudovat nové soběstačné živobytí.

 

 
Rachele se svými dětmi před jejich novým domem. Foto: CARE

Solidarita mezi obyvateli Konga

CARE například poskytla pomoc mladé matce Rachele, která nyní žije ve vesnici Kani s jejími šesti dětmi a pěti dalšími dětmi její zemřelé sestry. Stýská se jí po domově, ví však, že ona i děti, jsou v této vesnici v bezpečí.

Podporu dostala od její sousedky Sangatie, která dala rodině jídlo. ‘Když sem přijdou noví uprchlíci, voláme na ně vítejte. Pro nás jsou našimi bratry a sestrami a podělíme se s nimi o to, co máme’, řekla 50-ti letá Sangiata.

 

Pomozte i Vy CARE v boji proti násilí a chudobě.

 

Zpátky k přehledu