23. února 2014

CARE a H&M Conscious Foundation zlepšují postavení žen

V rámci tříletého globálního partnerství dávají CARE a společnost H&M ženám v nejchudších oblastech světa možnost správně vykročit do lepší budoucnosti.

 

Spolupráce CARE a Nadace H&M Conscious Foundation umožní podpořit více než 100.000 žen v chudých komunitách. Podpora spočívá v předávaní potřebných znalostí formou školení, financování a podporou jejich rozvoje jako malých podnikatelek.

Pět regionálních kampaní s motivujícím a inspirativním příkladem ženských rolí má  upozornit veřejnost na problém v zemi a dát postiženém ženám odvahu, aby se do programu připojily.

Všech pět regionálních kampaní zdůrazňuje příběhy pěti žen, které musely překonat překážky, aby nakonec dosáhly svého cíle a staly se úspěšnými podnikatelkami. Kampaň ženám z chudých komunit ukazuje, že sen o lepší budoucnosti se může stát realitou.

Na celém světě jsou ženy a dívky stále neúměrně postiženy chudobou a diskriminací. Sedmdesát procent lidí žijících v chudobě jsou ženy.

Je těžké si představit, že dvě třetiny celosvětově odpracovaných hodin vykonaly ženy. Zároveň si však ženy vydělají jen deset procent z celosvětových příjmů. A dokonce mají jen jedno procento celosvětového majetku. Ženy a dívky často nemají možnost realizovat svůj potenciál a žít své sny.

Globální zpráva bude podporovat projekt volající po takových politických změnách, které ženám dají možnost naplnit svůj potenciál a domáhat se svých práv. Tato zpráva bude k dispozici pro vlivné politiky a další osoby s rozhodovací pravomocí o právech žen.

 

Proč CARE podporuje zvláště ženy?

V CARE věříme ve vnitřní sílu každého člověka. Každý má právo, na to, aby si naplnil svůj potenciál a každý si zaslouží šanci na lepší život.

Věříme v lepší život, a že změna může nastat, pokud budeme držet pohromadě. Sjednocujeme angažovanou síť lidí a organizací, kteří chtějí zlepšit svět – náruživé občanky světa a partnerky, které spolupracují na snížení chudoby a chtějí být součástí změny. Sjednoceni našimi hodnotami chceme, aby ty nejlepší stránky každého člověka vyšly najevo.

Ženy a dívky jsou v centru naší práce v CARE, protože jsme přesvědčeni, že jsou klíčem ke snížení chudoby.

Mají-li ženy k dispozici nezbytné zdroje, mají dostatečnou sílu pomoci svým rodinám a celé komunitě dostat se z chudoby. Když ženy vydělávají, investují 90 procent přijmu do svých rodin.

Prostřednictvím našeho partnerství s nadací H&M Conscious Foundation můžeme podpořit více žen v trvalém vytváření svých vlastních příjmů a stát se tak nezávislými. Pomůže to samotným ženám a lidem žijícím v jejich okolí. Ženy se tak stanou katalyzátorem změn.

 

CARE projektu pro ženy – a teď chce být vzorem ostatním ženám.

 To je Goretti: dříve chudá žena z Burundi, teď sebevědomá a finančně nezávislá. Žije s manželem a šesti dětmi v Busiga, vzdálené komunitě v Burundi.

 

Péče o své vlastní podnikání a příjmy

Goretti měla těžký život. Na jejím názoru vůbec nezáleželo – její manžel rozhodoval o všem. Když přišel domů z práce častokrát ji bil. Goretti se pak cítila zbytečná a velmi smutná. Na dlouhou dobu se ji vytratil úsměv z tváře.

Poté byla Goretti dána možnost zúčastnit se programu podporovaného CARE: Umwizero (naděje pro budoucnost). Tento program umožnil Goretti a dalším dvaceti ženám se společně naučit, jak ušetřit peníze a vzájemně si poskytovat malé půjčky. Goretti začala svůj malý vlastní podnik, pronajala si stánek na trhu kde prodává banány a arašídy.

Goretti našla vnitřní sílu vzít svůj život do vlastních rukou. Získala nejen finanční nezávislost, ale její život se změnil v mnoha směrech: posílilo se jí sebevědomí a zlepšilo se její postavení v rodině.

Její manžel viděl výhodu pro rodinu a začal s ní zacházet s větším respektem a dál jí větší svobodu. Teď ji vidí jako rovnocennou partnerku a zapojuje ji do všech rozhodnutí.

Goretti se učí číst a psát, ví, kde dostane lékařskou péči a zná svá práva. Goretti se směje: ‘Jsem nejšťastnější žena na světě.’

http://makeadifference.hm.com

Zpátky k přehledu