17. října 2016

Bílé přilby nominované na Nobelovu cenu za mír zachraňují v Sýrii životy

Věděli jste, že CARE je v Sýrii partnerem Bílých přileb – White Helmets? Nobelovu cenu za mír sice nezískali, ale pro nás jsou tito hrdinové vítězi v boji za život a za mír i bez ní.

Bílé přilby jsou civilní záchranáři, kteří v Sýrii od vypuknutí občanské války zachránili již více než 60 000 životů. Téměř 3000 záchranářů-dobrovolníků pracuje na více než 100 místech ve válkou zničené Sýrii. Nejméně 140 dobrovolníků přišlo o život při pokusu zachránit životy druhých.

CARE spolupracuje s Bílými přilbami na jihu Sýrie, a to například na včasném varování a evakuaci obyvatel. V oblasti Damašku poskytly Bílé přilby školení o evakuaci 700 ženám v centrech pro ženy podporovaných CARE.

„Tam, kde jiní utíkají před smrtí a zkázou, běží Bílé přilby vždy opačným směrem – vždy a pouze s nadějí záchrany lidských životů,” říká Richard Hamilton, ředitel pobočky CARE Syria Response, která se věnuje syrské krizi. „Jen málo lidí ukázalo tolik soucitu a odhodlání tváří v tvář takovému násilí, jako to dělají Bílé přilby. V CARE jsme nesmírně hrdí na to, že spolupracujeme s touto skupinou statečných mužů a žen,” dodává Hamilton.

Jak můžete podpořit Bílé přilby vy? Jednoduchým likem na Facebooku – The Syria Campaign / Syrian Civil Defence Idlib White Helmets či sdílením jejich příběhů jim ukážete, že svět na ně nezapomíná. Svým podpisem můžete také podpořit petici proti používání barelových bomb adresovanou Radě bezpečnosti OSN – https://www.whitehelmets.org. Také je samozřejmě můžete podpořit finančně prostřednictvím CARE.

Zpátky k přehledu