Děti také dnes hladoví. Můžeme to změnit!

Malý Mohamed se narodil v Somálsku a je starý pět měsíců. Jeho maminka Uba ho přinesla do zdravotnického centra CARE v žalostném stavu: trpěl vážnou podvýživou a protože neměla jeho rodina přístup k pitné vodě, nakazil se průjmovým onemocněním. To jeho stav ještě zhoršilo. Dnes je díky lékařské péči z nejhoršího venku a má šanci, že se zcela uzdraví. V zemích východní Afriky právě teď bojuje s kritickou podvýživou 1,4 milionu dětí, a dalších 26 milionu lidí v důsledku dlouholetého sucha hladoví! CARE pomáhá zvlášť těm nejohroženějším z nich: malým dětem a těhotným ženám. Poskytuje jim lékařskou péči a vysokokalorickou výživu.

Pošlete prosím svůj balík pomoci hladovějícím dětem ve východní Africe. Váš dar v podobě terapeutické výživy, pitné vody nebo užitečného domácího zvířete má doslova cenu života!

 Displaced people camp in Bosaso in northern Somalia

 

Mohamed who is suffering from Diarreah and vomiting due to the drought.

 

Děti ve východní Africe a jejich rodiny nemají dost jídla, protože velké oblasti v Somálsku, Etiopii, Jižním Súdánu a Jemenu postihlo sucho a neúroda. Sucho, které zažíváme i my v České republice, tu vyhladilo celá stáda a způsobilo, že je pitná voda velké části obyvatel nedostupná. Voda je tu často kontaminovaná zárodky cholery a jiných nemocí. Děti, jako je Mohamed, mají proto jen malou šanci, že se dožijí pěti let. Jejich maminky je nedokáží dostatečně kojit – samy totiž nemají dost jídla ani pro sebe. Díky vaší štědrosti však dokáží podvýživu a nemoci překonat.

Foto: Peter Caton/CARE