CARE Česká republika

CARE je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních organizací zaměřených na odstraňování chudoby. Všude po světě vytrvale usilujeme o zabezpečení lidské důstojnosti. Soustředíme se přitom na ženy a dívky, protože víme, že chudobu nelze překonat, nebudou-li mít všichni lidé stejná práva a příležitosti.

Založení české pobočky CARE

Po druhé světové válce bylo tehdejší Československo v troskách, mnoho lidí kvůli nedostatku zásobování hladovělo. Důležitou pomoc přinesly tisíce balíků CARE, rozdělovaných po celé zemi.

Dnes – o 70 let později – je Česká republika v situaci, kdy může předávat nezbytnou pomoc dál. I proto byla v listopadu 2007 s pomocí sesterské organizace CARE Rakousko založena pobočka CARE Česká republika, z. s., která se stala součástí mezinárodní organizace CARE International.

CARE ČR je členem platforem České fórum pro rozvojovou spolupráci, Česko proti chudobě a Klimatická koalice. Řídíme se etickým kodexem fundraisingu.

Aktuálně

Česká pobočka CARE v loňském roce (2015) poskytla mimo jiné okamžitou finanční podporu Nepálu, podpořila programy pro podporu syrských uprchlíků a hostitelských komunit v Jordánsku i na humanitární pomoc na Balkáně, realizovala dotační projekty na podporu uprchlíků z Jižního Súdánu v Ugandě, projekt ekonomické soběstačnosti žen s hendikepem v Gruzii a podílela se na projektech mezinárodní sítě CARE. Celkově působila CARE v roce 2015 v 95 zemích světa a pomohla vice než 65 milionům lidi v rámci 890 programů.

Více informací o našich projektech a o využití finančních darů můžete najít ve výročních zprávách a publikacích.