Narozená do války…

…i tak by se dal shrnout život pětileté dívky Naimy (5 let, na fotce). CARE díky českým dárcům, jako jste vy, v Sýrii i v okolních zemích pomáhá lidem na útěku před násilím. Válka tu už trvá více než 7 let. To je delší doba, než po jakou trvala druhá světová válka.

Malé děti se v Sýrii do války narodily a dětství, jaké jsme prožili my, neznají. Dívenka Naima si pamatuje týdny obléhání a bombardování, strachu o život a pak útěk z rodného města. S rodinou uprchla z města Idlíb jen s pár kusy oblečení. Dnes žije už několik měsíců v provizorním stanovém táboře.

Podmínky v táboře jsou těžké: chybí tu přístup k pitné vodě i hygienické prostředky. Naimina maminka se bojí, že její děti bez dostatečné hygieny a čisté vody vážně onemocní. Bez základních hygienických prostředků, funkčních vodovodů a latrín se v táboře rychle šíří nemoci. Dokonce i obyčejné mýdlo je tu vzácné zboží a může doslova zachránit život lidem ohroženým smrtelnými nemocemi.

Pomozte prosím svým darem Naimě a dalším syrským dětem, které nepoznaly nic jiného než válku. Svým balíkem CARE jim umožníte udržet čistotu v nepředstavitelně těžkých podmínkách uprchlického tábora.

  • 1 hygienický balík CARE v hodnotě 350 Kč přinese mýdlo a úklidové prostředky jedné rodině na 3 měsíce.
  • 1 sanitační balík CARE v hodnotě 700 Kč přispěje na výstavbu a údržbu latrín v uprchlickém táboře.
  • 1 vodní balík CARE v hodnotě 1 800 Kč zajistí vybudování jednoho vodovodní zařízení pro přívod pitné vody a mytí rukou.

Váš dar ochrání životy a zdraví lidí žijících v nepřijatelných podmínkách uprchlických táborů v Sýrii. Dětem jako je Naima ulehčí těžké dětství.

Děkujeme vám!