Jižní Súdán: Podvýživa ohrožuje 200 000 dětí

Darujte život a zdraví hladovějícím rodinám. Podpořte právě dnes děti a jejich maminky z Jižního Súdánu, které ohrožuje hladomor. Nouzový balík v hodnotě 1500 Kč zajistí jednomu těžce podvyživenému dítěti terapeutickou vysokokalorickou výživu. Balík se základními potravinami pro jednu rodinu stojí 300 Kč a darem 500 Kč přispějete na lékařskou péči o podvyživené děti a matky v odlehlých oblastech. Váš dar má pro děti a jejich maminky z Jižního Súdánu cenu života. Děkujeme!

„Moje děti jsou nemocné. Mají průjem a zvrací. Nemám pro ně dost mléka. Abychom přežili, jíme lekníny,“ říká Nyami, jedna z matek, kterým CARE pomáhá v Jižním Súdánu.

V Jižním Súdánu ohrožuje podvýživa životy více než 200 000 dětí. CARE proto matkám a jejich dětem poskytuje díky mobilním zdravotnickým klinikám výživovou terapii.

Lidé v Jižním Súdánu mají pro své děti stále naději. Pomozte jim ji neztratit.

Tříletá Najamuk je v péči zdravotnického střediska CARE. Foto: Lucy Beck/CARE

Neúroda, extrémně suché počasí a vleklý ozbrojený konflikt vyústily v situaci, ve které v Jižním Súdánu hladoví miliony lidí. OSN nyní vyhlásila v jeho dvou regionech stav hladomoru. Situace je vážná a rychle se zhoršuje: statisíce lidí, zejména nejmenších dětí, potřebují naléhavou potravinovou pomoc. Při hladomoru jsou bohužel nejvíce ohrožené na životech děti do pěti let, které přišly o rodiče nebo dlouhodobě nemají přístup ke zdroji obživy.

Tříletou dívenku Najamuk (na fotce) dovedla do zdravotnického centra teta na doporučení našich kolegů. Trpí podvýživou, potřebuje okamžitou léčbu a pravidelnou stravu. Dříve pěstovala její rodina kukuřici a chovala krávy, ale ozbrojenci jim dávno všechno sebrali.

Najamučina teta Nijakuma řekla naší kolegyni Lucy Beck: „Už jsme neměli co jíst. V noci přicházeli vojáci, vraždili muže, pronásledovali ženy a okrádali nás. Chodili jsme k řece a jedli lekníny, nic jiného jsme k jídlu neměli.“

CARE už nyní pomáhá lidem ve východní Africe, včetně Jižního Súdánu a okolních zemí, kam utíkají tisíce lidí před násilím a hladem. Díky štědrosti dárců se pomoci dostává i těm, kdo nemají sílu ani prostředky ji sami vyhledat.

Ještě je čas k záchraně životů. Ale musíme jednat hned. Balík s vysokokalorickou výživou znamená pro těžce podvyživené dítě rozdíl mezi životem a smrtí.

Pošlete prosím ještě dnes svůj dar hladovějícím dětem v Jižním Súdánu. Balík výživy pro tyto děti znamená rozdíl mezi životem a smrtí. Děkujeme!